22.08.13

Eesti esimene H&M.


Suvi lõpeb üsna peagi ja septembri vihmased päevad juba pistavad välja oma nina ilmateate uksest. Arvan, et igal inimesel on omad plaanid ja lootused ning ootused seoses septembriga. Kaldun arvama, et paljude eelkõige naiste, neiude ja tüdrukute jaoks tähendab see Eesti esimese H&M-i poe avamist. Avamine toimub 14.septembril 2013 kell 11.00 Rocca al Mare-s. Oleme mitme inimesega seda teemat arutanud ja mõtlesingi, et kirjutan siia oma arvamusloo.

Minul pole konkreetset seisukohta. Ma ei ole Eesti esimese H&M-i poe avamise vastu ega poolt. Samas oman mõningaid argumente.

+
Enam ei pea sõitma Soome või Rootsi või mujale H&M-i shoppama. (Samas nende reisidega kaasneb ka muu melu, seega ilmselgelt Eesti H&M-i avamine ei mõjuta kuigipalju minu reisimiste sagedust.)
Hea hinnaga saab osta põnevaid ning üsna kvaliteetseid asju.


-
Kaldun arvama, et üsna peagi hakkavad mulle vastu jalutama neiud samades riietes. Üpris nõenäoline on ka see, et pean samades riietes kellegagi lausa loengus istuma. Olen seda tüüpi inimene, kes püüab oma omapära säilitada, seega minus ei tekkita suurt vaimustust, kui kellegil seljas on samasugune riideese. Muidugi aksessuaarid tulevad kuigipalju appi, kuid kui tegu on mõne erksavärvilise erilise pluusiga, siis paratamatult näed kellegagi sarnane välja. Sellisel juhul hakkavad inimesed paratamatult võrdlema, umbes who wore it better?

Massimoe sügisesed  2013 aasta kollektsioonid on väga  tumedates värvides ja H&M-i Eestisse toodav kollektsioon ei ole siinkohal erandiks. H&M-i veebilehelt tooteid vaadates on domineerivateks külmad värvitoonid nagu must, beež, valge, khaki, nude ja kõik halli varjundid, eesotsas tumehalliga. Ütlen ausalt olen tõesti pettunud. Ma ei märganud huvitavaid materjale, tekstuure ega tegumoode. Vaatamata sellele, et must-valged komplektid on minu lemmikud, jäi 948-st tootest mulle silma üks kott ja jakk. Minu jaoks on see juba märguandeks.  Muidugi igal inimesel oma maitse. Suvine ja kevadide kollektsioon olid tunduvalt huvitavamad (seda võis tegelikult ka arvata). Jään talvist ootama.
…..
Mis puutub poe avamisse, siis sellele ma ei lähe, sest olen kindel, et proovikabiinid on kindlasti kõik hõivatud ja inimesi tammub väga palju. Lisaks vaatepilt põrandale langenud asjadest ja halvasti kasvatatud inimestest, kelle jaoks on suureks vaevaks maha kukkunud riideeset tõsta. Minu meelest ei ole selline käitumine viisakas. Tuleks austada poodi milles sa shoppad. Töötajad (õmblejad) näevad Bangladeshis vaeva, saades tasuks võileivahinna suurust palka, selleks et just sina saaksid selle pluusi kätte ja ettevõtte saaks kasu, nagu väidab Ärilehe eile ilmunud artikkel. Rääkimata siis disaineritest, kes kulutava oma unetunde inspiratsiooni otsingutele ja uute kollektsioonide loomisele. Ühesõnaga, ärge jätke asju põrandale vedelema. Kõigele eelmainitule lisaks soovin poest välja tulla siiski ühes tükkis. Ilmselgelt külastan poodi nädala või kahe pärast, kui olukord on rahulikum.

Paar päeva tagasi leidsin video Angelica Blicki blogist. Videos pöördub Alexander Wang inimeste poole, öeldes, et peale uste avamist võivad nad tasuta võtta endale nii palju asju, kui suudavad ära viia. Oi milline hullumeelsus algab hiljem. Lausa kohutav, millisteks kiskjate taolisteks elajateks muudab inimesi tasuta kaup. Ja kas nad siis hoolivad suure pühendumusega valitud kangastest ja hoolega tehtud õmblustest, disaineri tööst ning vaevast? Tegin nalja, et tegu on 14.septemriga kell 11.00 H&M-i avamisel toimuva eelmänguga :D. 

Mis teie arvate Eesti esimesest H&M-i poest? Kas ootate juba avamist? Kas lähete avamisele?
Oleks huvitav lugeda teie arvamusi. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar