28.07.13

Rootsi lõpureis


Paar inimest uudistasid, kas millalgi kirjutan blogisse meie Rootsi lõpureisist. Siis otsustasin, et tänase postituse pühendangi sellele. Üldiselt Stockholmi suur armastaja ma pole, aga mulle meeldivad Rootsi kruiisid. Ma arvan, et päris paljudele meeldib kõik see, mis ühe lõbusa kruiisiga kaasneb. Meie klass ei suutnud saavutada kokkulepet ning minna terves koosseisus (pole üldse üllatav), seega kruiisile läks ainult 10 inimest. Samas ei ütleks, et halb seltskond oli. Võib-olla oligi hea, et väikese koosseisuga läksime. 

Igal juhul esimesel ööl Rootsi poole sõites tundis kaks reisijat meie kaaskonnas ennast halvasti ja kajutist nad eriti ei väljunud :( Poisid hoidsid ka suhteliselt omaette, seega jäi meie tüdrukute kamp. Sellises koosseisus polnud me juba 9. klassist midagi teinud. Pildistasime, shoppasime, rääkisime juttu ja tantsisime. Veronika võitis lotoga Oral-B elektrihambaharja ja pudeli valget rummi.  Ühel naisel täiega vedas. Ühe lotopiletiga võitis mingi 4-5 pudelit kvaliteetset alkoholi (lotopilet maksis mingi 4 eur, kui ei eksi). Naine sai 4 euro eest Martini Astri šampuse, suure pudeli viskit, viina ja rummi (midagi oli vist veel, ei mäleta täpselt). Öösel oli laeval tegelikult vähe rahvast. Vähemalt mulle tundus, et päris palju vanureid oli, kes sellel ajal juba muidugi tudusid (haha nice). Noori oli ka, aga mitte nii palju kui reede-laupäevastel kruiisidel. Kogu kruiisi jooksul tutvusime paljude värvikate ja mitte niivõrd värvikate isiksustega :D. Vahemärkuseks ma ei saa üldse aru, miks alati teel Stockholmi on nii mahlakad ja ilusad loojangud, kuid teel tagasi on taevas enamasti hall.

Päeva Stockholmis veetsid kõik väga erinevalt. Kuna minu sõbranna oli pro Stockholmis orienteerumises :D, siis chillisimegi terve päeva koos. Meenutasime minu viimast sünnipäeva Stockholmis. Algul metroos olid meiega German ja Igor, kui linna jõudsime nad eraldusid meist ning meil algas tõeline tüdrukute shoppingutuur. Hüppasime paarist H&M-st läbi ja siis (trummipõrin) läksime mu lemmikusse poodi Stockholmi kesklinnas. Selle nimi on Gallerian. Kuna paljud teavad, et armastan väga suuri ja erilisi käekelli, siis just selles poes asub üks imeline käekellade  firmapood, mille nimeks on Regal. Esimese kella sellelt firmalt ostsin enda sünnipäeva tripil ja olen sellesse täiesti armunud. Seekord oligi minu wishlistis ühe kuldse käekella ost ning selle ma ka leidsin. Olen väga rahul Regali toodanguga. Kellade väljanägemise, kvaliteedi ja hinna suhe on imeliselt hea. Eriti midagi riietest ei leidnudki. Ostsin H&M-st ühe meremehe stiilis triibulise liibuva kleidi, kuid koju jõudes mõistsin, et see on too much for me. Kleit on uus ja soovin selle varsi müüki panna. Kui korralik turist ostsin t-särgi I ♥ STOCKHOLM, külmikumagneti ( ostan alati magneti igalt välismaiselt reisilt, et külmkapile vaadates oleks mõnus meenutada) ja võtmehoidja. The Body Shopist ostsin suure pudeli mandariini lõhnalist kehaspreid. Mul oli tegelikult selline väike parfüüm Eestist ostetud, aga selliseid kehaspreisid meil polnud. Ja nüüd leidsin. Eestis maksis 30 ml-ne parfüüm umbes 15 eurot. Rootsis sain sama lõhnaga 100 ml kehasprei sama hinnaga (mulle tundub, et kehasprei lõhn on isegi intensiivsem, imelik). Midagi muud enam ei ostnudki.

Pärast läksime minu lemmik Aasia restorani. Maksad 95 seki ja võid vabalt valida toidud ja nende kogused buffet laualt. Söö end kasvõi lõhki. Toidud on VÄGA maitsvad. Imeline koht. Minu lemmik. Hiljem jalutasime linnas ringi. Pildistasime kuulsal Stockholmi sillal ja kuninga lossi juures. Tegime tegelikult tüüpilise turisti tiiru linnas. Nautisime kuuma ilma Stockholmi väljakul ja sõitsime tagasi.
Laevale jõudsime kuskil tund või kaks varem. Käisime pesus ja läksime magama. Jalad lõid tuld ja palavast ilmast olime unised. Meid äratasid tüdrukute koputused kajuti uksele. Sättisin ja nii algaski meie tagasi tee. Tantsisime palju ja pildistasime. Tutvusime Tallinnast pärit põhikooli lõpetajatega, kes tähistasid oma lõpupidu. Kõik, mis juhtus tagasiteel on juba ajalugu ning jääb teadmiseks, vaid reisil viibinutele. Läksin magama kell 6 hommikul. Mitmed teised kaasreisijad magama ei läinudki. Hommikul oli Tallinna bussijaamas suhteliselt masendav ja samas naljakas vaatepilt. Tumedad silmaalused ja silmade all kahetonnised kotid. Enamus jäi bussis magama. Kokkuvõttes võiksin öelda, et reis oli hea ja jääb mõnus mälestus.  

P.S Restorani kohta infot leiate SIIT 
Suur tänu abi eest anonüümsele kommenteerijale :)

4 kommentaari:

  1. Mis selle Aasia söögikoha nimi on ja kus täpsemalt asub (aadress vms)?

    VastaKustuta
  2. Ausalt öeldes ma ei oska öelda nime ega aadressit, sest ma lihtsalt tean kuidas sinna minna :D Googeldamine ka ei aidanud. Sellepärast üritan lihtsalt seletada, kuidas sinna minna. Ühesõnaga, kui jõuad Stockholmi kesklinna, siis lähed väljakust ja sellest suurest Rolexi kellast mööda. Kõnnid mööda seda otsest tänavat, lossi poole. Mööda seda tänavat,kus enamasti kõik need suured H&M-i ja muud poed on. Ja siis VASAKUL peaks see koht olema. Nendel on õues ka terass ja siis õues seisavad reklaamplakatid, et buffeet 95 seki. Oli vist väike riidest kattuse osa ka, mis lehvis natuke tuule käes. Ühesõnaga peaks see restoran olema enne esimest sõiduteed. Ja kui sa tead, kus asub pood Gallerian, siis see restoran peaksi olema enne, kui keerad Galleriani poole. Restoranis, kui sisse astud, peaksid kohe alguses vasakul olema suur sushi laud ja siis restorani teises otsas laud kõige muu maitsva ja põnevaga.

    VastaKustuta
  3. http://www.bamboocity.se/

    VastaKustuta