23.11.14

MOEKINO: VOGUE SALAJANE RELV

Novembril on saladuslik aura. Inimesed ootavad küll suve, küll jõule. Hiljuti avastasin, et eelmainitutele lisaks ootan ma novembrit. Eks ikka PÖFF`i ja Moekino pärast. Moekino pärleid täis kinokava sai juba 20.novembril hoo sisse. Minu valitud filmide esimesed esilinastused toimusid, aga alles eile. Otsustasin kaks filmi eraldi postitusteks ära jagada. Etteruttavalt ütlen siiski ära, mis need olid.
Eile oli mul võimalik külastada kahte Moekino esilinastust.

Esimeseks oli VOGUE’I ERI: TOIMETAJA SILM. Filmi juhatas sisse endine Anne&Stiili peatoimetaja ning praegune H&M-i showroomi juht Ester Kannelmäe
  
Teiseks filmiks oli BALMAINI STIIL. Filmi juhatas video vahendusel sisse oma Eesti neiu, blogija ja Balmain`i praktikant Roberta Einer.

Mind valdas tunne, mida kokkuvõtlikult võiks sõnastada, kui „christmas came early“. 

VOGUE’I ERI: TOIMETAJA SILM

Film oli valminud Vogue 120. sünnipäevaks. Dokumentaalis on kasutatud väljaande imelise arhiivi põnevaid materjale ning teiste hulgas saavad sõna peatoimetaja Anna Wintour, moetoimetajad Grace Coddington, Tonne Goodman, Polly Allen Mellen, Carlyne Cerf de Dudzeele, Camilla Nickerson, Phyllis Posnick ja Babs Simpson. Oma kogemusi jagavad ka moedisainerid Marc Jacobs, Vera Wang, Alber Elbaz, kuulsused Nicole Kidman ning Sarah Jessica Parker ja paljud teised. 

Anna Wintouri sõnul on ajakirja moetoimetajad olnud alati nende salajane relv ning tähistades ajakirja väärikat sünnipäeva, tuleb kiitust ning au anda ka andekatele toimetajatele.


Ester Kannelmäe mainis oma palavat armastust Grace Coddington`i vastu ja olles teie vastu täiesti aus, oli see minu peamine põhjus, miks seda filmi vaatama tulin. Esmakordselt tegin temaga tutvust läbi tema stiliseeritud fotoseeriate Vogue`i kaante vahel. Grace teeb tihti koostööd minu poolt kõige enam armastatud fotograafiga Annie Leibovitz`iga. See hämmastav naine ja ta looming on omaette inspireeriv teema. Järgmine tihedam tutvus toimus Grace`i ja Vogue peatoimetaja Anna Wintour`iga filmi „The September Issue“ vahendusel. Kui ma selle  filmi vaatamisega ühele poole jõudsin, teadsin, et tervel maailmamunal pole ühtegi nii inspireerivat moetoimetajat, kui tema. Tema puhul on kõik unikaalne ja omapärane. Alustades ta kasimatustest erkoranžidest juustest lõpetades hämmastavate fotoseeriatega. Filmis näidati näiteks ühte ehk kõige meeldejäävamat „Alice in Wonderland“. Minu jaoks oli huvitav filmi kaudu tutvuda ka teiste andekate toimetajatega.

Filmist saate vastuse, miks stilistid enamasti kannavad musti mugavaid riideid.
Kui ma Sõpruse kinost väljusin, siis helistasin sõbrannale, et viimasest kokkusaamisest rääkida. Jutuajamise käigus uuris minult äsja vaadatud filmi muljeid. Minu vastus küsimusele, „Kuidas film meeldis?“, oli  ehk liigagi konkreetne. „Kallis, see film on Vogue`ist. Kõik, mis kannab selle suure väljaande nime on alati peensusteni perfektne.“ Muut moodi ma ei sõnasta seda ka praegu. Soovitan vaatama minna. Lähim seanss toimub teisipäeval, 25.novembril kell 19.00. 

 Minu läbi aastate lemmiku foto valmimise saladus avaldati samuti selles filmis. 


Juhul, kui olete Vogue`i suur armastaja, siis kindlasti soovitan juurde vaadata filmi „The September Issue“. 

Vogue andis oma 120 sünnipäeva puhul välja ka raamatu, mis kannab sama nime, mis hetkel Moekinos jooksev film. Selle inspiratsioonist pungil moepiibli saate soetada nt. Rahva Raamatust

Olge tublid ja ilusat kinoelamust!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar