03.08.14

Mis on minu rannakotis?


Ilmad on endiselt imelised, mis tähendab kohustuslikus korras rannas peesitamist ja D-vitamiini varude rikastamist (mõistlikes kogustes). Selleks, et rannas veedetud aeg oleks võimalikult mõnus ega lõpeks päikesepõletusega, tuleb silmas pidada mitmeid ammu tuntud tõdesid. Täna vaatame koos üle minu rannakoti sisu. Paraku kogu kupatust pole piltidel, aga kaasas käib see alati.Peakatte -  Keegi meist ilmselt ei soovi näha laialivalguvat vaatepilti, millega kaasneb peavalu või veel hullem ühte kiirabi visiiti. Soovitatavalt võiks peakatte olla mitte musta värvi. Mina leidsin enda kaabu eelmisel aastal Reserveti poest ja olen sellega väga rahul. Mõnus ja kerge. 
 
Päikeseprillid- Silmad vajavad kaitset täpselt samamoodi nagu su nahk. Saad mängida kuju, värvi ja stiiliga. Minu päikeseprillid on pärit H&M-ist.

 
Päikesekaitse kreem/ihupiim – Mina kasutan Garnier`i  Ambre Solaire SPF-ga 20. Eestis on SPF 20 optimaalne, seda enam, et minu nahk on hele. Külastades soojema kliimaga riikidesse, tasub varuda suurema SPF-ga päikesekaitsekreeme. Olen oma valikuga rahul. Imendub hästi  ja kaitseb veel paremini. (Selver, Kaubamaja Ilumaailm)

Päevitust pikendav õli – Mina kasutan Avon Maxi Tan`i, millel on imeline kookose lõhn. See õli pikendab päevitust ja muudab selle natukene intensiivsemaks. Paraku antud toode ei imendu eriti hästi.

Päevituse järgne niisutus – Naha eest tuleb hoolitseda mitte ainult rannas viibides, vaid ka koju naastes. Tuleb meeles pidada, et päikesepõletus on ikkagi üks põletuse alaliike ning asjasse tuleb suhtuda täie tõsidusega. Esimeseks abivahendiks on Nivea Sun Moisturising after sun spray. Kasutan seda spreid peale dušši. Tootes sisalduv aloe ekstrakt rahustab nahka ning kingib kauakestva värskuse tunde. Imendub imehästi. Lõhna poolest on veidi meestekas :D (Selver, Kaubamaja Ilumaailm)

Juuste päikesekaitse sprei – Ka juuste eest tasub rannas viibides kanda hoolt.  Juuste päikesekaitse sprei on heaks abimeheks. Minu oma on pärit Avonist. See pole küll päris randa minekuks mõeldud, kuid see on seni suutnud asja ära ajada küll.

Sall - Kerge puuvillane sall, mida saab turbani kombel siduda või visata õlgadele (kui need on juba liialt punakaks värvunud). Samuti saab siduda salli puusadele või  sellele pikali visata.

Lina – Mõnus suur linna ilma milleta mina küll randa ei tikku. Minu lina on kunagine vanaema kardin. Puuvillane ja pehme. 

Smuuti ja puuviljad – ilma kosutava joogita ja isuäratava snäkita on  raske rannas terve päeva jooksul olla.  Alkoholile eelistan smuutit, mis on ühteaegu nii söök, kui jook. Isiklikult mina pole aru saanud inimestest, kes suudavad 34C kuumusega juua siidrit või õlut (või midagi kangemat). Mind muudab kuumus käsikäes alkoholiga uimaseks ning tekitab veel enam palavust. Randa minnes eelistan vett ja smuutit.Arbuus ja murel on samuti teretulnud.

Raamat/ajakiri – Päevitamise ajal meeldib mulle lugeda. Mul on alati kaasas mõni raamat, mis on riiulil kannatlikult oma korda oodanud. Tavaliselt haaran kaasa ka paar ajakirja. Nii õnnestub ühendada meeldiv kasulikuga. Viimati lugesin "Süü on tähtedel", "Anne&Stiili" ja ajakirja "Mood".

Bikiinid/ujumisriided - See punkt ilmselt ei vaja seletust. Muidugi juhul, kui teil pole plaanis šokeerida puhkajaid Eva rüüga. Minu bikiinid pärinevad Stockholmi Lindexist (Eestis olid ka suve alguses müügil). Tagasihoidlikud kuldsed lisandid muudavad tavalised mustad bikiinid veidike omapärasemateks.

Klambrid ja juuksekummid – Selleks, et päikesekiired saaksid paitada ka laup ja kael, seon juuksed krunni ja tukast teen armsa punupatsi, mille kinnitan klambriga.

Telefon ja kõrvaklapid – Kui lugemise tuju korraks kaob, saan vahelduseks kuulata lemmikuid muusikapalu. Enne randa minekut soovitan lisada mõned uued palad playlisti, et muuta päevitamist veelgi mõnusamaks.

Suur rannakott – Ise kasutan emalt laenatud suurt beeži pikkade sangadega kotti. Hetkel olen uue rannakotti otsingutel, sest ega nii palju kraami naljalt pisikesse kotti mahu.


Ripsmetušš, kerge jumetuskreem või BB- kreem ja puuder. Selleks, et rannast naastes oleks läbi linna enesekindlam sammuda. Haaran kaasa ka paar kerget iluvahendit.Suvel kasutan Pupa ripsmetušši, Max Factori whipped creme jumestuskreemi potsikut ja lemmikut Bourjois healthy balance puudrit toonis nr. 52.

NB! Kutsu sõbranna/sõber kaasa. Teda küll kotti ei tasu pista, aga seltskonnaks tasub kaasa kutsuda. Koos alati lõbusam.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar