05.03.14

Paris Fashion Week fall/winter 2015


 Stella Mccartney show. 
Modellid Cara Delevingne and Jourdan Dunn tantsu lõõmas.

Tean küll, et kõik ootavad kevadet, kuid parasjagu käib Paris Fashion Week ning sügis/talve 2015 kollektsioonide esitlused. Avastasin, et üllataval kombel pole ma teinud blogisse veel ühtegi haute couture inspiratsiooni postitust. Ometigi jälgin iga päevaselt kuulsaimate moemajade loomingut nii instagramis kui ka googeldades konkreetseid brände ja tumblerit ei tasu samuti unustada. Mood on ja jääb minu nr. 1 inspoks (ajakirjanduse kõrval of course).
Kui küsida, milliste välismaiste moemajade loomingut olen imetlenud läbi aegade, siis loetelu oleks pikk. Põhilisteks on Balmain, Dolce &Gabbana, Dior, Gucci, Moschino, Givenchy, Versace, Burberry, Tom Ford, Ralp Lauren, Igor Chapurin.

Balmain jääb silma iga eseme detailide ja keerukuse poolest. Balmaini eesotsas on Olivier Rousteing, kes on ühtlasi ka minu lemmik nr. 1. Viimase fall/winter 2015 kollektsiooni tegid nad valmis 4 nädalaga. Ei kujuta ette kuidas see nendel õnnestus. Ilmselt on Balmaini tiimil võlunäpud, sest iga riideese on väga keerukas. Kollektsiooni teemaks oli safari. Balmainis töötab tegelikult nüüd ka üks Eesti blogija ja moelooja Roberta. Ilmselt see asjaolu teeb selle brändi minu jaoks veelgi armsamaks.


Dolce&Gabbana – ammune favoriit. Domenico Dolce ja Stefano Gabbana on imetlusväärse stiilitundega mehed, kes suudavad mind meeldivalt üllatada juba üle kümne aasta (sellest ajast saati imetlen nende loomingut). Eelnevates kollektsioonides on domineerinud pits ning vahetus eelkõige värvipalett, kuid ega see suutnud rikkuda nende perfektsete esemete ilu. Olgu värviks must, punane või kuldne, leiab ikkagi midagi uut ja põnevat nende kollektsioonidest. Nende Kreeka hõnguline kollektsioon oli mu suur lemmik. Winter 2015 puhul on mängu tulnud juba sootuks teised detailid. Võtmed, öökullid ning luiged siin ja seal Samuti võib märgata rüütliku nooti. Moschinol on uus peadisainer, kelleks on Jeremy Scott, kes tegi enne koostööd firmaga Adidas. Moscino varasem stiil meeldis mulle rohkem, kuid šokki teraapia on paraku moes vajalik ning Jeremy oskab sellega mängida. Tema Adidase kollektsioon oli minu suur lemmik. Moschino fast foodist inspireeritud kollektsioon rabas ja algul mõjus lapsikuna. Põhjalikumalt uurides selle kontseptsiooni, mõistsin, et ka selle jaoks on koht päikese all. Pealegi sai see tohutult head vastukaja ning mitmed staarid kandsid selle juba kuulsaks. Näiteks laulja Katty Perry, moediiva Anna Dello Russo, maailmakuulus blogija  Chiara Ferragni (The blond salad) ja üks maailma populaarsemaid modelle Jourdan Dunn.

Dior – viimasest kollektsioonist polnud ma ausalt öeldes rabatud. Suhteliselt magedaks osutus see minu jaoks. Samas suutis Rihanna oma outfitiga lisada vürtsi antud moeshowle. Rihanna outfitid on  osutunud praegu toimuva Pariisi Fashion Week`i  kõige silmapaistvamateks.


Chaneli puhul pakub mulle huvi Karl Legerfieldi leidlikus ja hea fantaasia just backgroundi osas, samas kollektsioonid ise on minu silmis tema juhtimise all alla käinud. Üleeile näidati uut Chaneli fall/winter 2015 kollektsiooni. Backgroundiks oli supermarket ning kõik toidupoetoote pakendid olid Chaneli brändi nimega. Kõik oli läbitöötatud pisidetailideni. Uskumatult suure tööga on saadud hakkama ning juba selle eest au ja kiitus tegijatele. Givenchy – Sellele brändile on edukalt lisanud populaarsust Kanye West ning Beyonce. Beyonce`i turnees ja videos võib näiteks näha Givenchy ruudulist särki laulu „Flawless“ ajal. Miranda Kerr on edukalt kandnud kuulsaks Givenchy kotti ning Kim Kardashian bambiga särgi.  Muidugi ei tasu unustada särki Rotfeleri prindiga. Olen mitmel korral kaalunud selle tellimist ebays, kuid paraku pole seda veel teostanud. Fall/winteri kollektsioon oli inspireeritud safarist ning mõjus väga peenelt. Vastukaaluks oli üpris šokeerivalt hele meik, mis tegelikult käis asja juurde. 


Versace – Donatella suutis isegi Lady Gaga muuta peeneks daamiks. Just Gaga esineb praegu (2014 aasta kollektsioonides) Versace reklaami näona ning tema look meenutab peadisainerit ennast (Donatella Versace`t). Versace puhul on märkimisväärne luksuslikus, õrnus, stiil ja väljapeetus iga pisemaski detailis. Fall/winter 2015 kollektsioonis on palju blumarine sinist, mis lisab esemetele välja peetud noodi. 


Burberry – britti  maitsekas minimalism on aegumatu. Burberry kotid on sööbinud inimeste mällu. Seda brändi on võimatu mitte armastada, sest see on lihtne, stiilne ega ole ülepakutud. Kõike on parajalt. Fall/winter 2015 kollektsiooni puhul kanga tõttu kandub edasi jäine õrnus, kuid tumedad ning jäised toonid lisavad sügis/talvele omase sünge noodi. 

Tom Ford – selle mehe ja tema brändi puhul meeldib mulle riskijulgus. Tom oskab olla provotseerivalt stiilne ning see teeb tema ja ta kunstiteosed nii erilisteks.  Must-valge klassika ning leopard on Fordi fall/winter 2015 märksõnadeks.Igor Chapurin -  on üks vene moelooja. Tema loodud iluteosed on alati väljapeetud ning enamasti on tegu puhaste värviblokkidega. Selline oskuslik lihtsuse ja luksuslikkuse vahel laveerimine tõstab tema hinda veelgi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar