19.12.17

MIS TEHNIKAT KASUTAN BLOGIMISEKS?

See päev on saabunud, kui ma vastan ühele enim esitatud küsimusele peale mu huulepulga firma nime, suhte staatuse ja kollase kleidi päritolu. Üha tihedamini küsitakse, mis tehnikat kasutan blogi ja Instagram’i piltide tegemiseks. Täna räägingi põhjalikumalt, ning võib-olla leiate neist ka abi mõnele tehnika huvilisele jõulukingitust valides või vastupidi oskate hoiduda mõne toote soetamisest.
Alustan minu vanast sõbrast, kes on mind saatnud nii heas kui halvas juba 9.klassist saati ehk pea 7 aastat. Selleks on peegelkaamera Nikon D3100 kere + AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR stabilisaatoriga standardsuum. See oli kingitud mu vanemate poolt põhikooli lõpetamise puhul ja ostetud oli vist Euronics’i poest. Pean tunnistama, et see kaamera on väga hästi vastu pidanud ja endiselt teeb kvaliteetseid pilte tänu 14,2 megapikslile. See on varustatud CMOS sensori, EXPEED 2 pildiprotsessoriga, sensori tolmueemaldussüsteemiga ja 3" LCD ekraaniga. See teeb pilte NEF (RAW) failivormingus, mis on hea, kui on vaja suurt faili nt. plakatite jaoks ning Photoshop’is igati venitada ning töödelda. Samuti toetab ka DX formaati. Teeb Full HD videosalvestust ja omab HDMI väljundit, Live View ja Full AF-i. Selle kaameraga saab kenasti pildistada nii statsionaarseid portreesid, kui ringi sibavaid põnne. Suurim pildimõõt 4608 × 3072 megapikslit. Iso tundlikkuse ulatust saab kenasti laiendada kuni ISO 12 800 (100 – 3200) 1 EV sammuga. Sellel on päris palju särirežiime, värvitasakaalu timmimise võimalusi, teravusrežiime ja mitmeid muid. Videote tegijate (eriti vlogijate jaoks) on ilmselt puudu pööratav ekraan. Teisisõnu end näiteks Youtube`i jaoks filmides sa tegelikult jooksvalt ei saa kontrollida, kas oled fookuses või mitte. See on ka ainus miinus, mille saan välja tuua. Põhjalikuma ülevaate tooteandmetest saate näiteks SIIT.
Resin palju ja mul oli suur tung alustada ka Youtube`iga, sest ise vaatan teiste videosid pea iga päev. Palju materjali näiteks Puerto Ricost, Portugalist ja Saksamaalt ning Prantsusmaalt ootabki monteerimist, kuid pole seda hetke, et asjad ära teha. Videote salvestamise tarbeks sai soetatud ACME Ultra HD 4K action ja sports kaamera Wi-Fi ning veekindla korpuse ja paljude muude vidinatega. Pean tunnistama, et minu vana arvuti ei vea 4K kvaliteeti välja. Vaatajate peale mõeldes, salvestasin videod parima kvaliteediga ning kodus monteerima hakkates avastus polnud  üldse tore. Sellel on muidugi võimalus timmida kvaliteeti ka kehvemaks. Väike salainfo ka Teile - RDE kaubaväljastaja mainis, et ACME seikluskaameraid pole kordagi toodud garantiiremonti erinevalt GoPro-dest. Pealegi see ACME kaamera on tunduvalt odavam GoPro-st. Eks see nime eest maksmine kohati ole. Komplektis on kaasas kõikvõimalikud kinnitused, mida suudate endale ette kujutada. Kaamera on imepisike ja väga kerge. Soovitan seda kaamerat väga, kui soovite salvestada reis või ekstreemseid videosid. Leiate selle SIIT.
Blogijana avastan end tihti olukorrast, kui mul on vaja teha pilti, kuid pole kedagi appi kutsuda. Sellistel juhtudel on mind aidanud KONIG KN-TRIPOD21N statiiv. Samuti oli see ostetud plaaniga teha Youtube`i videosid (hehe edukas plaan või mis :D). Lisaks olen mitmel korral kasutanud seda ebastabiilse pinnasega pildistamiseks looduses ja timelaps’e tehes. Natuke kirun end, et ei valinud alternatiivina KONIG KN-TRIPOD40N statiivi, millel on tunduvalt vastupidavamad jalad. Muidu saab minu omaga kenasti hakkama, kuid pean tunnistama, et kui Teil on raskem kaamera, siis see mudel jääb Teie jaoks lahjaks, kuna maksimaalne koormus, mida see kannab on kõigest 2 kg. Samas see käib lahti kuni 130 cm ja kokkupandult on kõigest 43,5 cm. Statiiv on kerge ja kena korpusega. Ostsin samuti RDE-st sest kohaletoimetamine oli kõige kiirem ja hind soodne. Leiate sarnase SIIT.
Järgmisena räägiksin telefonist, milleks on LG G4. Just, üllatus üllatus ma ei teegi iPhone’ga pilte. Tagumine kaamera on varustatud 16 Mpix-ga, mis ületab isegi viimaste iPhone’de kvaliteeti. Hinnapoolest on see kordades odavam, kui iPhone. Sellel on samuti esikaamera 8 Mpix ja selfide tegemiseks on sellel ka ekraani lisavalgustus. Videot salvestab 2160 x 1080 pikslise kvaliteediga. Pilte teeb RAW-s, mis on jällegi minu, kui blogija jaoks väga oluline. Eelkõige saigi see telefon ostetud kaamera pärast, sest vaatasin mitmeid ülevaateid Youtube`s ning kõik kiitsid LG G4 kaamerat rohkem, kui iPhone’i oma. Samuti sellel on 5,5 tolline nõgus IPS LCD ekraan, kuuetuumaline protsessor (kombineeritud kahetuumalisest ja neljatuumalisest protsessoritest), 3 GB RAM ja 32 GB telefoni mälu, mis on laiendatav kuni 128 GB-ni, mida ma ka tegin. See telefon on olnud mul üle aasta. Enne töötas kõik laimatult, kuid peale suurema mälukaardi paigaldamist, hakkas see natuke vingerpussi korraldama. Ilma laiendatud mälukaardita töötab endiselt hästi, kuid mul on vaja säilitada palju pilte ning jooksutada paljusid äppe, mistõttu LG G4 töötab täisvõimsusel ja seetõttu väsib ka kiiremini ära. Samuti suureks miinuseks on kõigest 3000 mAh kestev aku, mis aktiivse kasutamisega ei pea tervet päeva vastu. Samas see on lahendatav mure näiteks akupanga abil. Muus osas kiidan seda mudelit. Ostsin selle RDE.EE kodulehel. Rohkem tehnilisi andmeid leiate SIIT.
Toodan päris palju sisu ja pildimaterjali ning vana arvuti töökindluse peale lootma jääda ei saa. Failide säilitamiseks kasutan ADATA 1TB välist kõvaketast. Valisin välja toote metallist korpusega, mis peaks olema põrutuskindel. Olen selle kõvaketaga väga rahul. Sellel on tumehall-must stiilne disain. See on kerge, vastupidav ning üsna suure mäluga (1TB). Soetasin selle samuti RDE-st ning sain juba järgmisel päeval peale tellimuse vormistamist kätte. Leiate SIIT.

Mul on must miljon erinevat SD ja microSD kaarti ning alatasa nende sisestamine arvuti avasse rikub neid, siis sellel eesmärgil soetasin endale KINGSTON FCR-MLG4 kaardilugeja, mis sobib USB 3.0 jaoks ning toetab SD/SDHC/SDXC/Micro SD/Micro SDHC/Micro SD/Micro SDXC kaarte. Pisike ja tubli abimees kena hõbedase disainiga. Sai koos spordikaamera, statiivi, telefoni ja muuga tellitud samuti RDE-st SIIT.

Last but not least, iga kaamera süda ja hing - mälukaart. Minust rääkides pigem tasuks öelda mitmuses – mälukaardid. Neid ei saa kunagi olla liiga palju, kuid igal blogijal on need alati täis. Mina kasutan Kingstoni omasid, sest seni kasutatutest on need olnud kõige vastupidavamad. Mul on KINGSTON SDC10G2/ 32GB Micro SD HC 32GB 10 klass. Valisin just sellised mudelid, mida saab kasutada kas eraldiseisva SD kaardina peegelkaameras või adapterist välja võetuna, Micro SD kaardina seikluskaameras ja telefonis. Minu meelest väga mugav. Mälukaarte valides kindlasti jälgige kaardi klassi, mis peaks näitama töötamise kiirust. Olen seni alati valinud 10.klassi omad ning rahul olnud. Minu kaardid on pärit SIIT.

Huh sellest tuli üsna pikk postitus. Loodan, et oli kasulik ja teie suur uudishimu sai rahuldatud. P.S kõik pildid on tehtud võõra kaameraga, sellepärast on ka kvaliteet tavalisest madalam, kuid see oli ainus võimalus kogu tehnika jäädvustamiseks. 

Olge tublid!
Rita

2 kommentaari:

  1. Tore postitus! :) Annan igaksjuhuks märku, et seal, kus peaks olema kõvaketta link, on telefoni oma.

    VastaKustuta