11.09.15

AVASTAMAS KAUNIST NAISSAART


Mõned teist ehk juba teavad, et sellel suvel olin taas suvereporter Õhtulehes. Mis teha, ei saa ma kuidagi ilma selle vahva seltskonnata. Ilusa punkti selle suve reporteri tööle panid Õhtulehe suvepäevad, mis toimusid Naissaarel. Täitsa piinlik kohe tunnistada, aga olen rännanud küll Barcelonas, Tšehhis, Austrias, Slovakkias, Amsterdamis ja mujal välismaal, aga Eestimaa kauneid saari polnud siiani kordagi avastanud. Õnneks nüüd parandasin selle suure vea. 


Naissaare puhkus oli täpselt mida vajasin. Ilus ilm, toredad inimesed, maitsev toit, kuum saun, soe tünn, südamlikud laulud südaööni ja palju naeru. Mul tohutult vedas seltskonnaga. Aitäh Elen, Carina, Risto ja Maria, et muutsite iga Naissaarel veedetud hetke topelt rõõmsamaks.


Naissaarel on tohutult kaunis rand ja vesi on täiesti läbipaistev. Laine muutis huvitavalt värvi sinisest-briljantroheliseks-valgeks vahuks- läbipaistvaks. Sealsel rahul, vaikusel ja mere kohinal on seletamatult hüpnotiseeriv jõud. Vahel lihtsalt saad sõnadeta aru, et see ongi see õige koht.


Talvel elab Naissaarel 2-3 inimest. Saarel toodetakse elektrit päikesepaneelide abil. Kohale saab sõita Monica nimelise reisilaevaga või nagu meie sõitsime Lulu purjekaga. Saarele tegime ringi peale kastiautodega ja pisikese rongiga sõites. Kõvast pingist kandiliseks muutunud pepu ja vingugaasi uinutavad pahmakad viisid meid kindlapeale mugavustsoonist välja, aga sõit oli sellegipoolest vahva. 
Kirsiks tordil oli mu pisikese unistuse täitumine. Olen alati tahtnud ATV-ga sõita ja Risto täitis mu väikese soovi. Vahel teevad pisikesed heateod teise inimese nii õnnelikuks. Aitäh!


Kes pole veel seda rahuliku saart avastanud ja sooviks korraks põgeneda Tallinna kärast, siis soovitan südamest Naissaarele minekut. Kindlasti tahan sinna tagasi naasta.


Olge tublid!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar