28.03.15

TUDENG.TV STILIST JA JUMESTAJA. KUIDAS SEE OLI?


Vahepeal olen kaasa löönud paljudes vahvates projektides, millest pole veel kordagi pikemalt blogis kirjutanud. Otsustasin end kokku võtta ja täna sellega algust teha.


Ilmselt teate, et ühe ja poole aasta jooksul lõin kaasa sellises toredas MTÜ-s nagu Tudeng.TV. Esimesel aastal olin reporter-toimetaja-platsifotograaf-instagramija. Viimasel poolel hooajal vahetasin ameteid. Nimelt tegin stilistikat ja jumestamist.Tsiteerdides Tudeng.TV infokirja: „Tudeng TV esimene lapsuke ehk uudistesaade kasvas suureks ja andis märku, et on aeg edasi liikuda.“ Kuna formaat pandi kinni, siis praegu oleks õige aeg korraks vaadata selja taha, hinnata tehtud tööd, korjata kokku saadud õppetunnid ja liikuda edasi.

(Stiil ja meik: Margarita Gavrilova)

Milline nägi välja mu töönädal stilistina? 

Stilistina riietasin üle nädala mees ja nais ankrut. Uskumatu, kui palju kogemusi tänu sellele sain. Nüüd austan stilistide tööd tunduvalt rohkem. Te ei kujuta ette, mis kamajaa peavad stilistid üle elama, et need asjad üldse kohale saaksid just õigetes suurustes jne.

(Stiil ja meik: Margarita Gavrilova)

Esmalt uurisin ankrute suuruseid ja stiili eelistusi. Seejärel suundusin poodi asju valima. Tuli arvestada, et asjad sobiksid saatejuhtidele, ei sulanduks kolme eri värvi taustaga kokku (sinakas-roheline ja must/valge), oleksid õigetes suurustest, istuksid hästi, poleks sale-s, poleks punased, ruudulised (valge triibuga), sikk-sakilised, liiga kirjud, mustad, tausta värvi sinised, oranžid, sidrunikollased. Kõigele lisaks, et oleksid nooruslikud, huvitavad, aga neutraalsed.  Põhiline, et need EI KORDUKS ning SOBIKSID OMAVAHEL. Okei, challenge accepted!

(Stiil: Margarita Gavrilova)

Vahel pidin läbi sõitma Viru, Kristiine ja Ülemiste poed, et õigeid suuruseid laenutada. Asjad laenutatud, siis koju triikima. Tavaliselt valisin mitu komplekti mees ja nais ankru jaoks, et nendel oleks valikuvõimalus. Uhh need kotid polnud kaugeltki mitte kerged. Sõidutasin aina ühest linna otsast teisse umbes 6 komplekti koos jalanõudega.

(Stiil ja meik Rasmusele: Margarita Gavrilova)

Pühapäeval salvestusele kella 17.30ks. Jumestasin ja panin riidesse. Ootasin kuni saade saab salvestatud (vahel 23.00ni) siis asjad kokku ja koju. Pärast tuli asjad tagastada poodidesse, kust neid laenutasin (st once again tuur Viru-Kristiine-Ülemiste). Nii kulges mu elu pool hooaega, kuni ühel hetkel sain aru, et ei suuda enam. 

(Stiil: Margarita Gavrilova)

Nii ma lahkusin, aga see polnud hüvastijätt. Lihtsalt vajasin pausi ja juhtus nii, et uued tuuled leidsid mu, siis kui seda vajasin. See pole lõpp, lihtsalt uus algus. Vahel kutsutakse ikka jumestama ja see mulle meeldib. Tulen alati hea meelega appi. 

(Stiil: Margarita Gavrilova)

(Stiil ja meik: Margarita Gavrilova)

(Stiil: Margarita Gavrilova)

Olge tublid!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar