24.10.14

I PEATUS: MAI KUU, ERKI MOESHOW


Viimasel aastal on mu elu olnud, kui suur põnevate kogemuste keeris. Olen alati püüdnud haarata erinevatest huvitavatest projektidest ja võimalustest kinni, eks ikka selleks, et areneda. Kogu selle tegutsemise tagajärjel napib aega blogimise jaoks (aeglane arvuti ka ei soodusta tegevust). Arvutisse  on kogunenud terve rida põnevaid pilte. Olen kaasa löönud mitmetes põnevates projektides, millest ma pole teile veel vestnud. Samas tahan, et need siin oleksid ja annaksid endast märku iga kord, kui satun blogisse.

Nii siis täna võtame ette rännaku ajas ja pöördume tagasi lähimineviku. 
PEATUS: MAI KUU, ERKI MOESHOW


TUDENG.TV LUGU SAATE VAADATA SIIT!!!


Täiesti juhuslikult sai minust ERKI Moeshow vabatahtlik. Tegin kohapeal video lugusid nii ametliku ERKI speciali jaoks, kui ka Tudeng.TV jaoks. Lisaks olin vabatahtlik fotograaf. See oli minu esimene kokkupuude ERKI-ga. Kindlapeale võin öelda, et tegu on armastusega esimesest silmapilgust. Kogu ERKI tiim oli lihtsalt mega sõbralik, töökas ja lahe. Kõigele lisaks sain tuttavaks inimesega, kes on mulle suureks eeskujuks. Tegu on ERKI Moeshow praeguse peakorraldajaga. Selle ülisõbraliku ja tegusa neiu nimeks Piret Mägi. Nii toredat töömesilast lihtsalt ei kohta iga päev. Tänu talle avastasin end kaasatuna üha uutes lahedates projektides. Olen selle eest talle väga tänulik. Piret inspireerib ja tema kaks musta täpikest silmade all mõjuvad alati armsalt.


Vabatahtlikuks olemise jooksul õnnestus teha intervjuusid Anu Saagim`i, Lauri Pedaja`ga, Nele Pandis`ega, Reet Härmat`iga, mitmete lahedate disainerite, populaarse Eesti blogijaga Luciné Ayanian`ga ja loomulikult Piretiga. Minu selja taga oli väga tore tiim. Geniaalne operaator  Veiko Jaksi ja tubli monteerija Sander Somma. Meie tehtud lugu kajastati ka Elu24-s. (vaata SIIT!!!)


Moeshow toimus Kalevi Spordihallis kõige palavamal päeval. Moeshow ise rabas jalust. Seisin saalis ja tundsin, kuidas ühe kollektsiooni nähes tõusis kananahk (heas mõttes). See oli lihtsalt nii ootamatu, ekstraordinaarne. Kes käis, see ilmselt mäletab seda kiilakate kollektsiooni. Alati lähevad mulle eriti hinge kollektsioonid tugeva sõnumiga ja antud kollektsioonis oli metafoori küllaga. Kiilakaks muudetud modellid kõndisid laval palja jalu, kolme liitrised klaaspurgid käes ning sinakas rohelises vedelikus ulpisid pahurad näod. Riided meenutasid haigla omi. Sõnum jäi mulle kauaks meelde. Minu meelest soovis kollektsioon öelda vaatajale, et kõik me põeme erinevaid haigusi ja kõigil meil on midagi viga. Vähemalt ühiskond rõhutab seda meile ja meie pimesi usume seda. Me ostame ebavajalike asju rahaga, mida meil pole, et avaldada muljet ebavajalikele inimestele. Tormame otsides õnne, selle asemel, et peatuda ja nautida praegust ainulaadset hetke. 
 

Teine kollektsioon, mis jäi silma oli loodud väga andeka ja silmapaistva inimese poolt. Selleks edge`iks isikuks on Taavi Turk. Alates hetkest, kui esmakordselt nägin tema kollektsiooni ERKI-l olen üha uuesti ja uuesti sattunud nägema ta töid. Näiteks hiljuti FIBIT-il. Pean tunnistama, et igat tema loomingulist tööd saadab täiesti sõnu seletamatu aura. Testosteroni tase kümnekordistub ja seda  on lihtsalt võimatu ignoreerida.


Kolmas kollektsioon, mille sooviksin välja tuua oli Margot Vaaderpass`i loodud. Tegu on väga toreda ja andeka neiuga. Tema loodud riideesemed sobivad kenasti igapäeva, samas mõjuvad silmapaistvalt. Selline tagasihoidlik ekstavagants meeldib mulle väga. 


Mõned pildid ka melust ja backstage`ist.

 Üks look ERKI Moeshow 2014 võitja Anja Jelizarjeva kollektsioonist.

2 kommentaari:

  1. Vastused
    1. Kohe tuleb peatus nr.2. Kahjuks tehnilistel põhjustel jäi see eile tegemata. :(

      Kustuta