06.01.17

6 PÕHJUST, MIKS REISIDA ITAALIASSE

Minult on mitu korda küsitud, miks ma üha uuesti Itaaliasse tripin. Vastus on lihtne. Mulle lihtsalt meeldib seal. Seniks olen külastanud Roomat, Veneetsiat, Varennat, Milanot, Bellagiot, Mellagiot, Como järve ümbrust, Veronat, Bolognat, Bergamot ja ühte pisikest linnakest, mille nimi mul meelde ei tule. Igatsus paisus nii suureks, et otsusatsin teiega jagada meeldivaid Itaalia mälestusi.


Mõned põhjused miks, mulle meeldib Itaalias:

1) Kaunis loodus ja huvitava ajalooga arhitektuur – lemmikuks on Como järv, mis on hingematvalt kaunis, läbipaistva vee ning lummavate loojangutega. Soovitan külastada samuti pisikest saarekest nimega Bellagio. Seal ootavad Teid head söögikohad, mõnus atmosfäär ja sõbralik suhtumine. Mägises Varennas saate juua terrassil kohvi, mõlgutada kiirustamata mõtteid ja nautida kaunist vaadet. Arhitektuuri poolest loomulikult soovitan Roomat, kauni Vatikani ning Trevi purskaevuga. Veneetsia kitsad tänavad ning mõnusad kanalid on täiuslikud, et korraks jalgu õõtsutada mõne kohal ja maitsvat pistaatsia gelatot nosida. Veneetsiat ei soovita külastada juulis ega augustis, sest õhuniiskus 37 C juures on lämmatav.  

2) Sõbralik suhtumine – mulle meeldib itaallaste avatud, sõbralik, rõõmsameelne suhtlusviis. Samas nad pole nii pealetükkivad (minu silmis), kui hispaanlased, kes lihtsalt ei mõista eitavaid vastuseid. Mitmed kohalikud pakkusid meile küüti Bellagios ja Varennas. Bellagios kohtusime kenade Itaalia noormeestega, kes näitasid mitut linna, sõidutasid meid igale poole ja tutvustasid head sushi ning pitsa kohta. Roomas tripisin üldse terve päeva võõra noormehega, kes tegi mulle põhjaliku giidituuri. Kohtusime bussis, kui küsisin peatuse nimetust. Samuti tutvusin Roomas ühe kunstnikuga, kellega jagasin mureleid ja veini. Rääkisime elust ja vaatasime Rooma katuste kohal päikeseloojangut. Ühel hetkel otsustas ta maalida Veneetsia (sest peale Roomat oli see mu järgmine sihtkoht) ja tänutäheks mulle kinkida. Ühesõnaga igati positiivne kogemus.  

3)Söök/jook/shopping – Kindlasti ärge minge sööma hotellide või hostelite ümbrusesse. Saate ilmselt halva toidukogemuse nagu mul juhtus Roomas. Parimat pitsat, tiramisut ja proseccot proovisin saarekesel nimega Bellagio. Hubane atmosfäär ning ehtne itaalia köök. Mida pisem koht, seda suurem tõenäosus saada foodgasmi. Kui küsite, kas tiramisu on värske ja Teile vastatakse, et see veel külmutatud, siis jookse kohe vastas suunas. Tripides Itaalias on Aperol Spritz ja prosecco kindlasti must-have nimekirjas. Shoppinguks soovitan Roomat. Kõige suurem valik, parimad hinnad ja õue müüjatega saab kaubelda. Nii näiteks sain Michael Korsi koti replica 35 euro asemel 15-ga. Milano ei üllatanud eriti poodide valiku poolest. Rooma põhiliselt shoppingu tänavalt leiate märksa laiema poodide valiku. Kindlasti jooge palju kvaliteetset kohvi ja sööge end pistaatsia gelatost ehk rammusast Itaalia jäätisest õnnelikuks ja armastage elu.

4) Mõistlikud hinnad – Itaalias on üsna odavad hinnad. Seni külastatud linnade nimekirjas on kalliduse poolest esikohal London, Amsterdam  ja Pariis ning võrreldes nendega on Itaalias väga mõistliku hinnaga transport, toit, joogid, elamine ja shopping. Söögi/joogi hinnad umbes samad, mis Eestis. Oleneb linnakesest, kohati isegi odavamad. Riide- ja kosmeetikapoodides on ohtralt allahindlusi. Õues saab alati müüjatega kaubelda. Puuviljad on tunduvalt mahlasemad ja odavam ning pokaal veini restos maksab euro või isegi alla selle. Üks nipp: proovige lisada proseccosse piparmündi lehti (võite tänada mind hiljem ;)).
5) Räägitakse hästi inglise keelt – minu suureks üllatuseks kõik, kellega Itaalias (eriti Roomas) kohtusin rääkisid mega hästi inglise keelt. Olgu selleks võõras mööduja, kelner, poe omanik, kunstik, baari või kohviku omanik, suveniiride müüja. Ka mujal linnades ei tekkinud sellega probleemi. Võrdluseks võin tuua Hispaania, kus näiteks Barcelonas, keegi isegi ei üritanud ning tuimalt vangutati pead ja ajati oma hispaania joru edasi nii poes, kui mujal. Tõesti, kui inglise keel suus, siis probleemi ei tekki.


6) Mõnus kliima – ma ei kannata üldse Eesti ilma. Õiget suve meil polegi. Tallinnas vembutavad alatasa külmad tuuled ja mitmel pool sajab rõõmutult hallist taevast lakkamatult vihma. Itaalis on seevastu minusuguse soojalembese jaoks täiuslik ilm. Parim aeg sinna reisimiseks on siiski märtsist kuni maini või septembris. Samas Roomas tripida juulis 35 C on ka kerge, sest õhk on kuiv. Seevastu samal ajal külastada Padovat või Veneetsiat on lihtsalt nuhtlus. Õhuniiskus on nii kõrge, et hingata on raske ja higi voolab ojadena. Kuid ma ei vingu, sest parem kuum Veneetsia, kui jäine Tallinn.

Loomulikult oleks mul veel palju muljetada, kuid püüan täna teha lühemalt. Kindlasti soovitan külastada Itaaliat. Näiteks Ryanairiga saba alatasa soodsaid pileteid, sest nendel on Milanos lennujaam ning otselennud Tallinnast väljuvad pea iga päev.
Olge tublid ja tripige Itaaliasse!
Rita

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar