31.01.17

10 KOOKOSÕLI KASUTAMISVIISI


Täna tahan Teile tutvustada purgikest, mida võiks nimetada imerohuks. Daamid ja härrad, ma räägin kookosõlist. Usun, et paljud on juba kursis kookosõli kasulike omaduste ja rohkete kasutamisviisidega. Tean, et minu lugejate seas on ka nooremaid tüdrukuid ja noormehi, kelle kõrvuni pole võib-olla see info veel jõudnud. See postitus on teile ja noh kordamine on tarkuse ema ka, eks ;) Kasutusviise on rohkem, aga piirdun nendega, mida ise olen testinud ja julgen soovitada. Kookosõlisid on erinevaid, kookose lõhnaga ja ilma. Mul on lõhnaga ja extra virgin. Soovitangi Teile just extra virginit ja külmpressi oma. See säilitab rohkem kasulikke omadusi. See purgike maksis kõigest 3,99 eurot (soodukaga), kuid asendab ligi 100 euro eest tooteid.

1. Keha niisutamiseks – Talvise külmaga pole mu kuiva nahka suutnud päästa ei JOIK ega Elizabeth Ardeni Green Tea kehakreem (mu all time lemmikud). Mul on väga kuiv nahk ja kui ma lähen magama kreemitamata, siis tunnen koguaeg kuidas nahk kisub. Kui suvisel ja kevadisel ajal suudavad mind eelpool mainitud kreemid aidata, siis talvel teeb seda ainult kookosõli ja ei miski muu.

2. Meigi eemaldamiseks  – Igapäevaselt küll kasutan meigi eemaldamiseks oma tavalist MOSSA näopesugeeli, aga kui mul on peal õhtumeik ja kunstripsmed, siis raskemat meiki eemaldan alati kookosõliga. Õli sulatab kenasti lahti kõik ripsmeliimi jäägid ja eemaldab meigi tõhusalt. Igapäevaselt ei kasuta seda sellisel otstarbel, sest mul on tundlik nahk ning vahel tekib lööve.

3. Huulepalsamina - Kookosõli on ka väga tõhus huulepalsam. Kannan kookosõli pisikeses potsikus alati kaasas. Nii saan huuli alati niisutada. Ööseks määrin paksu kihina huultele. Hommikuks on huuled mega pehmed.

4. Juuksemaskina – Ohtralt kasutan kookosõli ka juuksehoolduses. Määrin heldelt kookosõli juukseotstesse ja jätan pooleks päevaks või mõneks tunniks pähe kuni askeldan kodus. Hiljem pesen maha. Soovitan ka argaaniaõli, mis teeb juuksed märgatavalt pehmemaks, tervemaks ja läikivamaks.

5. Toidu valmistamiseks – Praen näiteks pannkooke kookosõliga ja oi kui nämmad need tulevad. Kartuli ja kanaga peaks ka hästi sobima.

6. Jalgade raseerimiseks – Kookosõli pehmendab nahka ja karvu ning jalgu raseerides jääb tulemus efektiivsem, kuna žilett pääseb paremini karvajuurele ligi ning kookosõli ei kogune nii palju terade vahele nagu geel/kreem. Jalad on kohe niisutatud ka. Voila!

7. Suu hügieeniks – Maadlesin pikalt angiiniga. Võtsin hulganisti rohtusid sisse, kuid kurk valutas ikka meeletult. Proovisin hoida teelusikatäit kookosõli suus 10 minutit (soovitatav on tegelikult 30 min). Nii tegin mitu päeva järjest ning mu kurguvalu vähenes. Kookosõlil on antibakteriaalsed omadused. Lisaks parandab see hingeõhku ja pikemas perspektiivis peaks ka hambaid veidi valgemaks muutma. Elame näeme.

8. Küünenahkade niisutamiseks – Mul on halb komme tirida küünenahku, siis kui olen närvis ja need on kuivad. Üritan sellest halvast kombest loobuda, kuid seda on hullult raske teha, kui koguaeg on mida tirida :D. Nii siis hakkasin kasutama kookosõli küünenahkadel ning tulemus on suurepärane. Nii korras mu küüned pole veel kordagi olnud.

9. Haavade raviks - Spordisaalis hõõrusin rinnahoidjaga naha ära. Nahk oli päris korralikult marraskil ning kookosõli parandas selle haava mõne päevaga. Olen kuulnud, et kortsude ja venitusarmide vastu peaks ka aitama. Pole endal võimalust katsetada, aga kui kedagi on aidanud, võite julgelt kirjutada kommentaaridesse.

10. Silmaaluskreemina - Määrin kookosõli silmade alla ning jätan ööseks. Olge ettevaatlikud! Kui esmakordselt määrisin liiga palju, siis mul läksid silmad paiste. Kui Teil on tundlik nahk, siis silmade alla ei soovita. 
Kuidas Teie kasutate kookosõli?

Olge tublid! 
Rita

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar