31.01.14

Hiina uusaasta TLÜ-sTäna, (30.01.2014) toimus TLÜ-s Hiina uue aasta tähistamine. Organisaatorid olid tõesti vaeva näinud ja üritus osutus väga värvikirevaks ning meeldejäävaks. Olin meeldivalt üllatunud. TLÜ Teadlaste Foorum oli kenasti kaunistatud laternatega. Algul esines koor hiina keelsete lauludega. 
 

Sellele järgnes andeka noormehe ja neiu etteaste. Nendele järgnesid neiud kirgastes kostüümides. Kui nad laulsid, mul hakkas nii kahju, et ma ei saanud sõnadest aru. Vaatasin publiku seas ringi. Ma ei tea, kas tegu on mu värvika fantaasia tulemusega või reaalsusega, AGA ma märkasin noort aasia välimusega neidu. Peatusin korraks ning jälgisin ta pilku. Tal olid nii kurvad silmad ja näoilme. Mulle tundus nagu oleks see hiina keelne laul tekitanud temas koduigatsust. Laulu viis oli kurb, kuna ma sõnadest aru ei saanud, siis püüdsin näoilmetest midagi välja lugeda. Rääkisin Liisale kurva ilmega neiust ning ta oletas, et äkki laul on kodumaast. Kahjuks seda ma ei suutnud välja uurida. Liftide kõrval seisis juba eakam aasia välimusega naine, kes hoidis süles last. Ta keerutas last kergelt süles ning naeratas nii siiralt ja armsalt, et ma ei suutnud kuidagi oma pilku nendelt kõrvale viia. Kogu selle sagimise keskel tundus see nii ehtsa ja värskendavana. Meenutades, et iga päev tuleb rõõmustada ka väikeste asjade üle. Järgnevalt algas üks konkurss. Tuli pulkade abil toimetada dražee kommid taldrikult kaussi. Minu jaoks oleks see tõeline challange olnud, sest isegi sushi söögikohas palun alati kahvlit. Ülesandega sai kõige kiiremi hakkama hiinlane ning seetõttu ei arvestatud teda, kui võtjat. Hiljem said ka lapsed oma end proovile panna.Sellele järgnes kogu ürituse maiuspala. Noormehed ja neiud tulid erksavärvilise lohe/draakoniga  välja ning hakkasid tantsima. It was breathtaking. Tõesti väga tublid, vastupidavad ning andekad inimesed. 

Olin loengusse hilinemas, seega pidin lahkuma. Tean ainult nii palju öelda, et edasi toimusid veel mõned põnevad asjad ning hiljem sai maitsta hiinapärast toitu. 

Seekord ma ei hakka panema halva kvaliteediga telefoniga tehtud pilte, vaid kasutan ühe väga andeka TLÜ Üliõpilaskonna Fotoklubi liikme pilte. Kõikide fotode autoriks on Liisi Sepp.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar